marzec25

Trend na soki ekologiczne

dodano: 25 marca 2012 przez tanieje


Moda na soki ekologiczne Każdy z nas z łatwością rozpozna w smaku soki ze sklepowych półek i te przygotowane w domu. Pierwsze są naturalnie rozcieńczone wodą, w dodatku ulepszone} barwnikami, cukrami i niestety konserwantami. Naturalne soki owocowe, służące zdrowiu, popularne są na całym świecie.

Nie ma nic prostszego jak przygotowanie takiego wspaniałego napitku. Warto spróbować nie tylko soków owocowych ale także warzywnych.Najważniejsze jest tu wskazanie zdrowotne - naturalne soki to istna bomba witaminowo-mikroelementowa z wspaniałymi efektami smakowymi. Z czego warto wycisnąć sok? Właściwie z każdego owocu i z wielu warzyw. Dla przykładu świetnie smakują nasze rodzime soki : z gruszek, jabłek,malin,czereśni,marchewki, selera naciowego. Bardzo dobrze wychodzą soki z owoców cytrusowych ale można też spróbować soku z : banana,ananasa,mango. Jak wyciskać sok? Można to robić na wiele sposobów ale najefektywniejsze są wyciskarki do cytrusów albo sokowirówki . Do wyciśnięcia soków najlepsze są dojrzałe owoce najwyższej jakości. Warto kupić (co nie jest łatwą sprawą) te uzyskane z upraw uprawianych bez sztucznych nawozów i opryskiwania. Szerokim łukiem należy unikać owoców nadpsutych poobijanych czy tracących kolor, które według handlarzy nadają się jedynie na sok.

Otóż one z reguły nadają się na śmietnik ale na pewno nie zrobimy z nich dobrego soku. No i na koniec trzeba pamiętać, że sok im świeższy tym zdrowszy. Błyskawicznie traci swe zalety zdrowotne gdyż witaminy ulegają natychmiastowemu rozpadowi a i bakterie cały czas pracują nad przetworzeniem naszego soku na np. wino. Zatem najlepiej wycisnąć sok i wypić go od razu. Picie naturalnych, naturalnych soków odnawia organizm, przyspiesza trawienie, obniża podatność do nadwagi, usuwa zmęczenie i dodaje ciału energii i witalności. Sok z fabryki nigdy nie będzie smakował, jak naturalny soczek wyciśnięty własnoręcznie. Czy naturalne soki mogą szkodzić? Tu odpowiedź jest typowa jak i dla wielu innych pokarmów. Soki owocowe i warzywne w przesadzie mogą powodować np. zaburzenia w systemie trawiennym. Warto pamiętać o tym że w odżywianiu ważne jest dbanie o dostarczanie odpowiednich składników odżywczych ale najważniejsze jest zachowanie rozsądku. Zatem pijmy soki ale nie przechodźmy na dietę "soczaną" bo to z pewnością nie wyjdzie nam na zdrowie. 

 
Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy